Genel

Şenol Güneş: İtalya maçını çok önemsiyorum

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, İtalya’nın önde gelen spor gazetelerinden Corriere dello Sport’a verdiği geniş röportajda değerlendirmelerde bulundu.

COVID-19 salgını nedeniyle dünyanın büyük bir kabus yaşadığını buna rağmen sezonun kendileri için olumlu geçtiğini belirten Güneş, betpas oyuncularının Antalya’da aileleriyle beraber iyi bir kamp dönemi geçirdiğini ve şu an tüm takımın formda olduğunu söyledi.

“Gençlerden oluşan bir takım oluşturmayı hedefleyen olağanüstü bir dönem geçirdik”

Güneş, Avrupa Şampiyonası’nda Roma’daki maçta 16 bin seyircinin tribünlerde yerini alacak olmasını “heyecan verici” olarak niteledi.

Göreve başladığı dönemde ilk zamanların kolay betpas giriş olmadığını anlatan Güneş, “Ama federasyon, teknik ekip ve futbolcular sayesinde, İtalya’dan başlamak üzere Avrupa’da oynayan oyuncularımızla güçlenen, gençlerden oluşan bir takım oluşturmayı hedefleyen olağanüstü bir dönem geçirdik. Amaç, iyi futboldan da önce değerlerle dolu bir takım ve bir aile yaratmaktı. Taraftarlarımız bunu anladı ve destekleri artarak sürdü. Bu çok hoştu” diye konuştu.

“Bu şampiyonayı 2020’de oynamayı tercih ederdim”

Türkiye’nin elemelerde Belçika ile beraber en az gol yiyen takımlardan biri olduğunun hatırlatılması üzerine deneyimli teknik adam, “Evet, bu doğru. İtalya’dan betpasgiris.vip bir eksik. Gollerin hepsi de duran toplardan. İtiraf etmem gerekirse bu şampiyonayı 2020’de oynamayı tercih ederdim. Bunu sadece pandemi olmadan olsaydı diye söylemiyorum ama o zaman çok iyi bir seviyeye ulaşmıştık. Ancak potansiyelimiz halen yüksek. Rakiplerimizi de iyi çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.