Gündem

Ay Burcu Nedir? En İyi Ay Burcu Hesaplama Servisi

Ay’ın bir manada koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde dönmesi ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi nasıl koruduğumuzu, kendimizi nasıl güvende ve rahat tuttuğumuzu gösterir.

Kendinizin veya bir başkasının içsel dünyasını anlamak için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Eğer haritanızdaki Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenmek istiyorsanız doğum bilgilerinizi bildirmeniz yeterli. Bunun ardından butona tıklayın. Ay burcunuz derhal hesaplanacaktır. Şayet başka bir insana ait Ay burcu verilerine erişmek isterseniz o kişinin doğum tarihini, Ay’ın şuanki konumunu merak ediyorsanız, bugünün tarihini hesaplama formuna yazmanız gerekiyor. Bu sayede o tarih ve saat içerisinde Ay’ın bulunduğu burcu ve o pozisyonda hangi anlamlarda yorumlandığını görebilirsiniz.

Diğer burç hesaplamalarındaki gibi, Ay burcunun tespit edilmesi için de doğum saatinin dakika bazında bilinmesi gerekmektedir. Bu bölümün doğruluğu önemlidir, çünkü yalnızca küçük bir zaman farkı değişik bir burcu gösterebilir, bu nedenle emin olmak için mutlaka dikkatli olunması gerekir. Kesin doğum saati bilgilerine sahip olmanız durumunda, websitemizdeki gibi iyi hesaplama yapan bir çevrimiçi hesaplama uygulaması sağlıklı sonucu almanıza imkan tanıyacaktır.

Ay burcu bilinçaltımızı ifade ettiği için duygusal dünyamızla alakalı pekçok olay Ay burcumuzla tam anlamıyla ilişkilidir ki, zevkine vardığımız işler ve alışkanlıklarımız dahi Ay burcumuzun kapsamındaki konular arasındadır. Hislerimizi etkilediği için, yaşantımızın pek çok alanını tam anlamı ile etkisi altında bırakabilir fakat, daha önemlisi kurduğumuz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay burcumuz bir anlamda sevgiden ne beklediğimizi, beslenme yöntemlerimizi ve duygusal yönden rahata erme ihtiyaçlarımız da yönetir.

Duygusal alanlardaki hemen her konuda tesirli olan Ay’ın natal haritadaki yeri astrologların önemli saydıkları temel konular arasındadır. Doğum haritasında, Ay’ın bulunduğu burç, bilhassa insanlara duygusal manada nasıl reaksiyonlar verdiğimizi ortaya koyar.

Doğum Saatine Göre Güneş Burcu Hesaplama

Güneş, zodyaktaki en parlak güç olduğu gibi, doğum haritanızda da en parlak güç olarak kabul edilir. Güneş’in konumlandığı burç, özünüzle ve hayatınız boyunca kim olmaya yaklaştığınızla ilişki içerisindedir. Kabiliyetlerinizi dış dünya ile hangi yöntemlerle etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla kalmaz ki aynı zamanda sahip olduğunuz şeylerin, amaçladığınız şeylerin ve benliğinizin ana yapısıdır. Orta yaşların arkasından, Güneş burcunun tesiri artış gösterir çünkü ilerleyen yaşlarda, aslında kim olduğunuz hususunda kendinizi daha iyi anlarsınız. Güneş burcunuz doğal kişiliğinizi ve hayatın genel akışı esnasında sabit kalan içsel özelliklerinizi ortaya koyar. Bu özellikler sizin dış dünyaya yansıyan gerçek ve içteki parçanızdır. Gerçekte bir güç kaynağı olan Güneş, sistemin merkezinde bulunur ve aynı şekilde burcunuzdaki Güneş de eşsiz şahsınıza ait odak noktanızı belirtir. Kişisel özelliklerinizi daha iyi anlayabilmek için sitemizdeki Güneş burcu bulma yazılımından faydalanabilirsiniz.

Merkür Burcu Nasıl Yorumlanır? Ücretsiz Yıldız Haritası

Merkür burcunuzdan aldığınız tesirleri anlayabilmek için Merkür burcu öğrenme programımızı kullanıp ilgili tespiti yapmanız gerekir. Natal haritada bulunduğu yere göre farklı manalar içeren Merkür burcu, potansiyel zekamızı ve bu zekayı nasıl aktive ettiğimizi gösterir. Harita yerleşimindeki Merkür, kalıpları derleme, bilgileri içselleştirme ve diğerleriyle temas kurma şeklimizi biçimlendirir. Merkür yerleşimimiz iletişim şeklimiz üzerinde tesirli olduğundan, ve düşünce sistemimizi temsil ettiğinden dolayı, yaşamımızın tüm alanlarında etkindir. Merkür yerleşimimiz düşünsel özelliklerimizi, yazı yazma yeteneğimizi ve insanlarla iletişim kurma kalitemizi bildirir. Tanıştığımız kişinin, aslına bakarsanız Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcuyla muhatapız demektir.

Venüs Burcu Hakkında Tüm Detaylar ve Özel Haritanız

Venüs gezegeni hareket ederken, her gün kabaca bir derece ilerler. Bu durum bir burçta hemen hemen bir ay konakladığı anlamına gelir. Buna ek olarak her 18 ayda bir retro hareketi yapar ki, tam lokasyonu anlamanın en geçerli yöntemi doğum haritanıza bakmak ve doğum bilgilerinize göre hangi burçta olduğunu görmek için bir Venüs burcu hesaplama yazılımından yardım almaktır. Venüs burcumuz değerlerle ilgili olduğu için özellikle maddiyat ve parayla olan ilişkilerimizin yöneticisidir. Ancak daha önemlisi, doğum haritamızdaki Venüs sevgiye bakış açımızı, merhamet etme biçimimizi, aşk ilişkilerindeki tutumumuzu gösterir. Bir kişiyle aranızdaki uyumluluğu hesaplamak için Güneş’e bakarak tahminde bulunmak bir yöntemdir ancak, Venüs burcunuzu bilmek tam manasıyla aşkı anlamanın en iyi yoludur.

Mars Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır? Ne Anlama Gelir?

Diğerlerine göre Mars hızlı bir şekilde hareket eden bir gezegendir ve ne zaman ve ne sıklıkta gerileme hareketi yaptığına bağlı olarak iki ila yedi ay arasında burçlarda konaklar. Astrolojik verilere göre Mars’ın burçlar kuşağını tam olarak kat etmesi ortalama 24 ay sürer. Bu 2 senelik döngüyü kesin olarak saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre notlar alırsanız, önümüzdeki etkisinde nasıl harekete geçeceğiniz ve enerjinizi nasıl arttıracağınız ile ilgili iyi bir iş yapmış olursunuz. Bir haritadaki Mars’ın verdiği özellikleri anlamak, hareket tarzınız ve motive olmak için neye ihtiyacınız olduğuyla alakalı fikir verir. Bu bilgi, enerji yüklenmenize ve yaşamınızı kolaylaştırmanıza imkan tanıyabilir. Mars konumunuzu hızlıca bulmak için Mars burcu hesaplama programı kullanılması avantaj sağlar.

Jüpiter Burcu Hesaplama Hakkında Merak Edilenler

Jüpiter burcunuz, hakkınızda tahmin ettiğinizden daha fazla konuyla ilgilidir, algınızı genişletme ve bilincinizi yükseltme yollarını gün yüzüne çıkarır. Genişlemeyi sembolize eden Jüpiter genellikle beraberinde yüksek miktarda ahlak ta getirir. Jüpiter burcunuzu iyi derecede anlamış olmanız, kendinize daha fazla şans davet etmenize de yardımcı olur. Burçlardaki Jüpiter’i bilmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Online bir astroloji uygulamasından yararlanarak tek işlemle Jüpiter’inizin hangi burçta olduğunu zahmetsizce bilebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve yılınızı bilmeniz şarttır. Ayrıca Jüpiter hesaplama tablosunu kullanarak tarihlere ​​de göz atabilirsiniz. Doğum haritanız elinizdeyse Jüpiter burcunuzu buradan da bakabilirsiniz. Şayet neyi ifade ettiğiyle birlikte bu yerleşime detaylı şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Satürn Burcundan Neler Öğrenilir? Satürn Burcu Nasıl Hesaplanır?

Haritada, Satürn’ün yerleşim gösterdiği burç, kendi sınırlamalarımızı, korkularımızı ve sorumluluklarımızı ortaya koyar. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımıza nasıl yaklaştığımızı açıklayabilir ve bununla birlikte, doğal bir biçimde açıklayamadığımız ve üstelik karakterimizin temel parçası olarak özümsediğimiz özelliklere de işaret eder. Uzun menzilli hareket eden bir gezegen olan Satürn, bir burç derecesinde ortalama iki buçuk yıl konaklar ve doğduğunuz zamanki burca geri dönmesi 28 ila 29 yıl sürer. Astrolojide bu özel ana Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir olgunluk işaretidir. Satürn’ün bu devri aynı yaştaki insanların birbirine yakın yaşam dersleri öğrendiği şeklinde kabul görür. Websitemizde yer alan Satürn burcu bulma programı vasıtasıyla Satürn burcunuzu bulabilirsiniz.

Yorumlu Analizli Detaylı Ücretsiz Doğum Haritası

Uzun süre önce astrolojiyi iyi bilenlerin ephemeristen faydalanarak uzun uğraşılardan sonra çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, bu çağda teknolojik destek yardımıyla herkes tarafından kolayca çıkarmak ve oldukça detaylı yorumlarını hızlıca görmek mümkün hale geldi.

Natal (doğum) harita hesaplaması yapmak uzmanlık sayesinde mümkün olan, oldukça zor bir işlemdir. Bu nedenle sıradan bir kişinin kişisel astrolojik haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan mümkün değildir. Sevindirici tarafı şu ki, teknolojik destek sayesinde tüm hesaplamaları sizin yerinize yapabilecek bilgisayar destekli yazılımlar kodlanmıştır. Bizler de uygulamamızı kendi natal haritanızı kolaylıkla çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Astrolog olmadan da şahsınıza özel detaylı ve yorumlu yıldız haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için yalnızca doğum anınıza ilişkin verileri ve doğduğunuz yerin coğrafi konumunu girmeniz yeterlidir. Natal haritamı göster butonunu tıkladığınız anda saniyeler içerisinde haritanız ekranda görünecektir.

Astrolojik natal harita bir kimsenin doğduğu saat ve dakikada bulunduğu koordinata göre astrolojik açıdan tesir ettiği bilinen Güneş, ay ve diğer gezegenlerin dağılımlarını ve aralarındaki ilişkileri gösteren bir haritadır.

Gök günlükleri (ephemeris) belirli bir tarih için astrolojik gök cisimlerinin yerlerini görmeye yarayan tablolardan oluşur. Bu çizelgelere bakarak, gezegenlerin konum ve derecelerini görebilirsiniz fakat, gerek haritayı çıkarmak ve gerekse anlamlandırmak bölümünde çaresiz kalabilirsiniz. Harita işaretlerinin okunması sadece uzman astrologlar tarafından yapılması mümkün olan son derece zor bir iştir. Böyle bir hizmet için bir astrologtan profesyonel danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizin ücretsiz doğum haritası hesaplama ve analiz aracından yararlanabilirsiniz.

Astrolojide ev ve burç konumlarının astrologların yorumuna açık tarafları olmakla beraber, aslına bakarsanız genelde belli anlamları ifade eder. Bu anlamda bire bir olmamakla birlikte farklı astroloji uzmanlarının yorumları bir birine çok yakındır.

Doğum haritaları çıkarılırken gerekli olan girdilerin doğru olması kesin bir öneme sahiptir ki, astrolojik planda bazen bir iki dakikalık farklılığın bile tüm harita hesaplamasını yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Astrolojik haritaların en iyi biçimde oluşturulması ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, doğum anının net olarak bilinmesi gerekir. İnternet sitemizde ücretsiz bir biçimde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası programı da, yıl, ay, gün, saat ve dakika olarak giriş sağlayacağınız bu bilgiler çerçevesinde kişiye özel doğum haritası sonucunu anlamlarıyla beraber vermektedir.

İnternette yayında olan birçok ücretsiz natal (doğum) harita hesaplama hizmeti bulunduğunu görüyoruz. Bu siteleri incelediğimizde, önemli bir çoğunluğunun yalnızca sembol ve işaretlere yer verdiğini, ama bu sembollerin ne manaya geldiğini herkesin anlayacağı biçimde açıklamakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki yeterince astroloji bilmeyenler açıklamalı ve kapsamlı doğum haritası verilerini görmek isterler. Bu nedenle bizler de astroasist.com olarak ayrıntılı açıklamaları sunan bir harita servisi yayında kalmaya devam ediyoruz.

Astrolojik cisimlerin konumları her dakika değişse de, kişisel doğum haritaları hesaplaması yapılan kişinin doğum anına özel olarak gök boşluğunun bir resmi olması nedeniyle değişmez ve sabittir.

Genel hatları ile ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji alanında donanımlı kişilerin sahip oldukları bilgi ve becerilerin teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bilgisayar yazılımlarına aktarılarak sunulan türüdür.

Hassas Yükselen Burç Hesaplama Servisi

Herkesçe malumdur ki, gün ışığından daha fazla faydalanmak adına saatler belirli dönemlerde ileri/geri alınırlar. Son senelerde ülkemizde bu tür bir ayarlama kullanılmasa da, yükselen burcu tespit edilecek kişinin doğduğu zamanda bu yönde bir uygulamanın var olup olmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplar bu ayrıntıya göre şekillendirilmelidir.

Derme çatma bilgi veren sitelerde yükselen burç bulma işlemleri araştırırken bir birine benzeyen çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun bulunması hususunda kesin sonuç çıkaran sanıldığı gibi basit bir yükselen burç hesaplama tablosu yoktur esasında. Karşınıza çıkan bir çizelgede, coğrafi koordinat yok ve sadece hangi Güneş burcundan olduğunuz ve 2 saatte bir yükselen sıralaması yapılmışsa değer vermeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işlemlerinde enlem/boylam derecesi, yerel saat dilimi ve bununla birlikte mevsimsel saat uygulaması hesaba dahil edilmek zorundadır.

Yükselen (1.Ev) burcun ne mana taşıdığı ve ne tür özellikler verdiği, hesaplama neticesinde ele geçen sonuçla birlikte verilmektedir. Yükselende konumlanan burcun önemi genelde takip edilen Güneş burcundan bile fazladır diyebiliriz. Çünkü yükselen burç hesaplandıktan sonra tüm haritanın öbür ayrıntıları da bulunabilecek demektir. Astroloji analizlerinde öngörüler muhakkak yükselen burca göre yapılır. Yalnızca bu bile yükselenin önem derecesini ispatlayan bir bilgidir aslında. Şehir ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle mutlak surette hangi yükselen burç olduğunuzu öğrenin. Bu, kendinizi daha iyi tanımanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi daha hızlı bilmenizi sağlar.

Yükselenin tespiti için gök günlüklerinden faydalanılır. Bu kaynaklar ileri derece astroloji bilmeyenler için anlaşılamayan karmaşık bilgilerden oluşur. Ephemeristen tam olarak yararlanmak için astrolojik alanda uzmanlık seviyesinde bilgi ve deneyim sahibi olmak gerekir. Yükselenin bulunmasında en güvenli ve garantili yöntemlerin başında bir astroloji uzmanından yardım almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Bizim astroloji yazılımımızı da bu iş için güvenle kullanabilir, yükseleninizi net bir kesinlikle öğrenebilirsiniz.

1.Ev (yükselen burç) gözlerinizi dünyaya açtığınız saatte coğrafi koordinatınıza göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca verilen isimdir. 12 evlik astrolojik sisteme göre tertip edilmiş olan astrolojik haritanızdaki birinci evinizdir. Çoğunlukla insanlar kendilerini Güneşin ifade ettiği burca göre tanımlasalar da, dışarıdan bakılınca dışarıdan bakılınca daha farklı şekilde görünebilirler. Çünkü dışarıya verilen izlenim büyük ölçüde yükselen burcumuzla alakalıdır.

Web sitemizin hesaplama aracıyla, hiç bir astrolojik bilgiye sahip olmadan bile yükselen burcunuzu (1. Ev) hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gerekense oldukça basit. Elbetteki doğduğunuz andaki saati kesin bir doğrulukla bilmeniz kaydı ile. Yazılımımızdaki yükselen burç bulma kısmına, doğum saatinizi doğduğunuz lokasyonu yazın, peşinden çıkacak olan hesaplamayı göster butonunu tıkladığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.