Gündem

ECO Label Sertifikası

ECO Label Sertifikası

Ürünlerin ve bu ürünlerin hizmetleri hakkında, dünya üzerinde en güçlü çevresel etiketi sunan eco label sistemidir.

Eko etiketleme yöntemi, gönüllülüğü esas edilmiş, dünya üzerinde sıkça kullanılan eco label belgelendirme çalışmalarıdır.

Eco Label Sertifikası

Eco label sertifikası, Avrupa Birliğine bağlı ülkelerde çevreselliğin önemsenerek geçerli kabul edilen, yalnızca bir etiket için tasarlanarak uygulanan bir sistemdir. Hammaddenin oluşumundan ortaya sunulan ürüne kadar olan bütün süreçleri detaylı bir şekilde kapsamaktadır. Bu çevre etiket sistemi, 1992 yılında Avrupa Birliği tarafından uygulanmaya başlamıştır.

İlk olarak üye olan ülkeler, sistemlerini bu düzene uygun bir şekilde yapılandırmışlardır. Daha sonrasında Eko-Etiket uygulamasına geçiş yapmışlardır. Bir tek Avrupa Birliğindeki satıcılar bu sisteme dahil olmakla kalmayıp, Avrupa Birliğine ürün göndermek isteyen ülkelerde bu sisteme dahil olmuşlardır. Aksi takdirde bu tür firmalar ne Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde ne de başka ülkelerde rekabete girme olasılığını kesinlikle bulamayacaklardır.

Ürün yada hizmet, istenilen şartlarına uygun ise logo kullanım hakkı kazanmış olmaktadır. Alınan Eco label sertifikası ile alakalı merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir