Gündem

Kış Ayları İçin İdeal Tesettür Tunik Modelleri

Kış Ayları İçin İdeal Tesettür Tunik Modelleri

Tesettür tunik modelleri içinde seçim yapmak istiyorsanız mevsim şartlarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kış aylarında daha kalın ve pamuklu olan kumaşları tercih ederseniz soğuktan etkilenmezsiniz. Soğuk geçirmeyen ve suya dayanıklı yapıları bulunan, yağmur geçirmez tunik modellerini seçerek yağmurlu günlerde mont giymeden bir kombin yapabilirsiniz. Buna ek olarak pamuklu yapısı ve iç tasarımı sayesinde üşümenizi de önleyebilirsiniz. Kış aylarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta terletmeyen ama sıcak tutan ürünlerin tercih edilmesidir. Bu tunikler ise genel olarak kumaş yapısı sayesinde bunu sağlayabilir. Siz de kış ayına en uygun astarsız ve düz modelleri tercih ederek harika bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Tesettür Tunik Uzunlukları Nelerdir?

Tesettür tuniklerin uzunlukları değişebilmektedir. Bazı modeller dize kadar olurken bazıları bileğe kadar uzanabilir. Altınıza giyeceğiniz pantolon veya eşofman her neyse buna göre seçim yapmanız önem taşıyor. Dar bir ürün tercih ettiğiniz taktirde tunik boyunu uzun seçebilirsiniz. Bu durumda rahat hareket etme kabiliyetine kavuşmanız mümkündür. Ölçü olarak seçim yaparken boyunuzu dikkate almanız gerekiyor. Boy uzunluğunuza göre tunikler içinde seçim yapabilirsiniz. Tesettür tunik aramanızı boyunuzu dikkate alarak gerçekleştirebilirsiniz. 85 cm’den başlayan tunik boyları 160 cm’ye kadar artabilmektedir. Boyunuz eğer 1,60 civarında ise bu durumda 90 cm boyunda olan tunikleri tercih edebilirsiniz. Boyunuz ile ölçülü şekilde artırım ve eksilim yapabilirsiniz.

Tesettür Tunik Uzunluk Seçimi Neden Önemlidir?

Tesettür tunik seçimi şık bir görünüş için oldukça önemlidir. Yapacağınız boy seçimi ile tuniğin üzerinize tam oturmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak giyeceğiniz ayakkabı türüne göre de boy seçimi önemlidir. Topuklu bir ayakkabı giyeceğiniz taktirde tuniği kaldırabilirsiniz. Bu yüzden uzun boylu bir tunik tercih edebilirsiniz. Babet veya spor ayakkabı giyeceğiniz taktirde ise daha kısa modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca boyunuza uygun bir tunik seçmeniz oldukça önemlidir. Uygun olmayan ve ölçü olarak kısa, uzun olan tunikler üzerinize yakışmayacaktır. Şık bir görünüm ve ahenk için mutlaka boy ölçülerine dikkat edilmesi gerekiyor. Bunu sağlayabildiğiniz takdirde harika bir tunik seçimi yaparak aradığınız o şıklığa ve zarafete kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çok fazla uzun ya da kısa tunikler tercih etmek her zaman için olumlu sonuçlar doğurmayabilir. Boy uzunluğunuza ve kilonuza göre yapacağınız seçimlerden korkmayın. Giyecek olduğunuz kıyafetleri cesur bir şekilde sergilemek emin olun özgüveninizi arttıracaktır. Böylelikle günlük hayatta daha rahat adımlar atabilir ve her konuda ön planda olabilirsiniz.

https://modamesra.com/tesettur-tunik/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir