kovid-19
Sağlık Gündem

Türkiye’de Toplam Vaka Sayısı 359’a Ulaştı

Tüm dünyaya yayılan ve insanların evlerine hapsolmasına neden olan yeni tip coronavirüs sebebiyle can kayıpları yaşanmaya devam ediyor. Virüsün ortaya çıktığı Çin’in Vuhan şehrinde hayat yavaş yavaş normalde dönse de bu seferde Avrupa ülkeleri ile Türkiye virüsten ağır bir şekilde etkilenmeye başladı. Özellikle İtalya’da yaşanan ölümlerin sayısı Çin’deki ölümlerin sayısını geride bıraktı.

Avrupa ülkelerinde durum her ne kadar karışıkta olsa Türkiye’de de bu salgın etkisini her geçen gün göstermeye devam ediyor. Her gece 23.45 civarı açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de görülen vaka sayılarıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor. Her gün yapılan açıklamalarda Türkiye’de vaka sayısının her geçen gün iki kat arttığı görülüyor.

TOPLAM 359 KİŞİNİN TEST SONUCU POZİTİF ÇIKTI

19 Mart günü saat 23.45 sularında Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının 359’a ulaştığını bildirdi. Bir günde bin 981 kişiye test yapıldığını ve bu testlerden 168’inin pozitif çıktığını da belirtti. Böylelikle 19 Mart günü coronavirüse yakalanan kişi sayısı 168 oldu.

Toplam vaka sayısının 359’a ulaşmasıyla birlikte bir yeni ölüm daha yaşandı. 85 yaşında bir kadının kovid-19 yüzünden yaşamını yitirmesinden sonra bu salgından dolayı Türkiye’de yaşamını yitirenlerin sayısı da 4’e ulaşmış oldu. Gergin bekleyiş sürerken bu salgınla ilgili piyasaya sürülecek ilaç ve aşıların çıkması da herkes tarafından dört gözle bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir