Sağlık Gündem

Türkiye’de Yaşamını Yitirenlerin Sayısı 574’e Ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yayınladığı son verilerle birlikte koronavirüs salgınının ne denli önemli bir hastalık olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Fahrettin Koca güncel verileri kişisel sosyal medya hesabında paylaştı. Koronavirüs sebebiyle son 24 saatte 73 kişinin daha yaşamını yitirdi. Toplamda koronavirüsün neden olduğu ölümler 574’e yükselmiş oldu.

Koronavirüsün etkisini günden güne arttırması insanları da tedirgin etmeye devam ediyor. 65 yaş üzeri ve 20 yaşın altındaki vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Bunun dışında 30 büyükşehir ile beraber Zonguldak’a da tüm giriş ve çıkışlar kapatıldı. Her geçen gün koronavirüse karşı ek önlemler alınmaya devam ediliyor. Özellikle vakaların büyük bir bölümünü oluşturan İstanbul için ek önlemlerin alınması görüşülüyor.

TEST SAYISI 20 BİNİ AŞTI

Fahrettin Koca tarafından yayınlanan son verilerde yapılan koronavirüs testi sayısının 20 bini aştığı görülüyor. Bu rakam şimdiye kadar ulaşılmış en yüksek rakam olarak kayıtlara geçiyor. Aynı zamanda son 24 saat içerisinde taburcu olan hastaların sayısında da ciddi ölçüde artış yaşandı. Tedavileri tamamlanan ve eski sağlığına kavuşan kişilerin sayısı 1042 oldu.

Son bir gün içerisinde 3 bin 135 kişi de daha koronavirüs görüldüğü açıklandı. Böylelikle toplam vaka sayısı da 27 bin 69’a ulaştı. Vaka sayısının hızla artması, yapılan test sayısının artması ve hayatını kaybedenlerin sayısında artış yaşanmaması sevindirici haber olarak yorumlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.