Sağlık

Erkek Saç Bakım Ürünleri Sacadair’de

Erkeklerin kullanımına sunulan ve farklı şekilde kullanılabilecek pek çok erkek saç bakım ürünleri bulunmaktadır. Saç bakımı için ürün seçiminde bazı erkekler mükemmel bir tarz yaratmayı öncelikleri olarak belirlerken bazıları ise sadece basitlik aramaktadır. Erkeklerin saç bakım ürünleri uzun bir yol kat etmiştir. Buna bağlı olarak da kalın, ince, kıvırcık, dalgalı veya başka bir tür saç olsun herkes için bir ürün seçeneği bulunmaktadır.

 Saç Bakım Ürünleri

 Hacim veren tozlar, hacim veren spreyler, kalınlaştırıcı tonikler ve jeller, deniz tuzu spreyleri, saç jölesi, saç macunları, saç kili, saç serumları bu bakım ürünlerine örnek olarak gösterilebilir.

 Pomat

 Saçların kaygan bir görünüme sahip olması ve iyi taranmış bir görünümle tarz sahibi olunmak isteniyorsa en iyi seçenek pomattır. Pomatların en önemli özelliği orta derecede parlaklık sağlarken yumuşak görünüm sağlamasıdır. Jellerin aksine saçları sert veya çıtır yapmaz. Gün boyunca da saçların yeniden şekillendirilmesine izin verir. Pomat konusunda hatırlanması gereken önemli bir nokta ise iki türünün bulunmasıdır. Bunlar su bazlı pomat ve yağ bazlı pomattır.

 Saç Mumu

 Saç mumu terimi çoğunlukla kafa karışıklığı yaratmaktadır. Çünkü kil, macun, şekillendirici krem gibi ürünleri tanımlamak için de kullanılmaktadır. Saç mumu genellikle orta tutma, orta parlaklık kategorisine girmektedir. Ancak ürüne bağlı olarak daha parlak veya mat bir ton bırakabilmektedir. Çoğu saç uzmanı saç mumunun düz, kısa ve orta uzunlukta saçları olan erkekler tarafından kullanımını uygun bulmaktadır. Bunun sebebi dalgalı veya kıvırcık kişilerde kullanımının topaklanmaya neden olmasıdır.

 Deniz Tuzu Spreyleri

 Özellikle orta ve uzun saçlı erkeklerin son zamanlarda kullanmayı tercih ettiği saç bakım ürünlerinden birisi haline gelmişlerdir. Adından da anlaşılabileceği gibi deniz tuzu spreyleri, tuz ve diğer bileşenleri içeren bir spreydir. Tuzlu su saçlardaki doğal yağları emdiğinden dolayı dalgalar ve hacim elde edilmektedir.

 Saç Jelleri

 Erkekler tarafından en çok kullanılan saç bakım ürünlerindendir. Saç jeli nemli saçlara uygulanabilmektedir. Bu sayede saçların kuruması beklenmeden hareket halindeyken de saçları şekillendirmek mümkündür. Saç jelleri yüksek tutuşa ve parlaklığa sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.