Sponsorlu Bağlantılar

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction
Teknolojik yenilikler hayatın her alanında olduğu gibi sağlık ve estetik hizmetleri alanında da önemli çözümler sağlıyor. Son yıllarda hızla gelişen modern tıp teknolojisi sayesinde artık çok kolay ve çok daha hızlı estetik operasyonları gerçekleştirilebiliyor. Vücudunda çeşitli kusur ve sorunları bulunduğunu düşünen ve bu sebeple psikolojik veya sağlık açısından olumsuz şekilde etkilenen kişiler için estetik cerrahisi uygulamaları bulunuyor. Bu kapsamda modern çağda çok ciddi bir problem haline gelen ve dünya genelinde yaygın olarak görülen fazla kilo sorunlarına yönelik olarak liposuction ile çözüm sağlanıyordu. Ancak bu teknik hem kapsamlı bir cerrahi oluşturması hem de ciddi yan etkilere sahip olmasıyla biliniyor. Bu nedenle gelişmeye devam eden estetik cerrahisi teknolojisi kapsamında vaser liposuction tekniği kullanılıyor.
Vaser Liposuction Avantajları Neler?
Her geçen gün hızla gelişen teknoloji sayesinde artık diyet ve spor ile verilemeyen kilolardan ve bölgesel yağlanmalardan çok kolay bir şekilde kurtulabilmek mümkün oluyor. Özellikle de herhangi bir şekilde kapsamlı cerrahi operasyona gerek kalmadan vücuttaki tüm bölgesel yağlardan kurtulabilme şansına sahip olunuyor. Klasik liposuction uygulamalarına göre daha hafif kapsamlı bir estetik cerrahisi operasyonudur. Eski ve geleneksel yöntemlerde çok daha ağır bir şekilde gerçekleştirilen liposuction yönteminin çok daha modern bir versiyonu olmasıyla, herkesin gönül rahatlığıyla yaptırabileceği bir estetik operasyonu niteliği taşımaktadır.
Vaser liposuction tekniğinde uygulamalar temel olarak bölgesel yağları hedef almaktadır. Bu şekilde kişinin kas ve sinir yapısına herhangi bir şekilde tahribata yol açılmaz. Bu şekilde çok daha hızlı bir iyileşme süreci ile hastanın fit ve formda bir vücut yapısına sahip olması sağlanabilmektedir. Bu gibi özellikleri dolayısı ile de günümüzde kilo vermekte zorluk çeken kişilere yönelik olarak Türkiye’de de en yaygın şekilde uygulanan estetik operasyonlarından birisidir. Vaser liposuction operasyonları temel olarak hastanın sırt, bacak, göbek, boyun ve bel gibi vücudunun birbirinden tamamen farklı bölgelerinde mevcut olan yağ dokularına yönelik olarak uygulanabilmektedir. Bu şekilde vücudun her noktasındaki bölgesel yağlanmalara ilişkin olarak hem hızlı hem de güvenli olan bu tekniğin kullanımı gerçekleştirilebilmektedir.
Vaser Liposuction Yöntemi Nasıl Uygulanır?
Günümüzde kilo vermekte ne yaptıysa başarılı olamayan kişiler için uygulanan vaser liposuction estetik cerrahisi, standart olarak bölgesel yağları hedef almaktadır. Bu kapsamda da küçük bölgelere yönelik olarak yapılacak yağ aldırma işlemlerinde lokal anestezi uygulanmaktadır. Gelişmiş teknolojiye sahip olan cihazlar vasıtası ile uygulanan ultrasonik ses dalgaları sayesinde yağlı bölgede bulunan yağ dokularının parçalanması sağlanır. Bu parçalanma işlemi sonucunda da parçalanan yağların aspire edilmesi sağlanır. Söz konusu işlemlerin ardından hastanın çok kısa bir zaman dilimi içerisinde gündelik yaşamına geri dönüş gerçekleştirebilmesi mümkün oluyor.
Son yıllarda Türkiye’de de kilo vermekte zorluk yaşayan kişiler içinde uygulanmaya başlanan vaser liposuction yöntemi konusunda Op. Dr. Cahit Vural tarafından başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor. Her vücut tipindeki kişi ve her sağlık durumundaki kişi için gerçekleştirdiği tüm vaser liposuction uygulamalarında yüksek başarı yüzdesi yakalaması ile sadece Türkiye’de değil, uluslararası düzeyde bir üne sahiptir. Bu çerçevede vücudunuzdaki bölgesel yağlanmalardan şikayetçiyseniz vakit kaybetmeden Türkiye’nin en popüler estetik uzmanından destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir