Gündem

Afo Nedir?

Afo

Afo Nedir?

Afo bir ayak bileği ortezidir. Afo kişiye özel yapılmaktadır. sinirsel ve kas hastalıklarına bağlı ortaya çıkan deformitelerin tedavisinde ve yürümeyi desteklemek amacı ile kullanılır.Çocuklarda ölçü ve prova gerektiren kişiye ve rahatsızlığına özel üretilen farklı modelleri vardır.

Afo Çeşitleri

Afo çeşitleri, ortopedi ve fizik tedavi hekimleri tarafından reçete edilir. Afo ekstremiteye destek sağlar, hizalamayı geliştirir, hareketi kontrol eder, ağrıyı en aza indirmeyi sağlar ve deformitelerin ilerlemesini engeller alt ekstremite sorunlarını iyileştirmek veya düzeltmek için kullanılır.

Afo Fiyatları

Afo fiyatları ve afo çeşitleri hastanın ayak durumuna göre değişen bir durumdur.

Yaprak Afo

Yaprak Afo, düşük ayak sendromunda ayağı fonksiyonel pozisyonda tutarak yürüyüş sırasında ayağın sürüklenmesini engeller.

•Bu ürün hazır bir üründür ve kişiye özel yapılmamaktadır.

•Bu ürün hastanın ayak ve bacak ölçülerine göre yapılmadığı için kullanımı önerilmez çünkü her insanın anatomik yapısı farklıdır.

Yaprak Afo Fiyatları

Yaprak afo fiyatları özel ölçü olmadığı sabittir.

Refleks Afo

Refleks Afo, düşük ayak sendromunda ayağı fonksiyonel pozisyonda tutarak yürüyüş sırasında ayağın sürüklenmesini engeller.

•Bu ürün hazır bir üründür ve kişiye özel yapılmamaktadır.

•Bu ürün hastanın ayak ve bacak ölçülerine göre yapılmadığı için kullanımı önerilmez çünkü her insanın anatomik yapısı farklıdır.

Refleks Afo Fiyatları

Refleks afo fiyatları özel ölçü olmadığı sabittir.

Karbon Afo

Karbon afo, düşük ayak rahatsızlığı yaşayan hastaların yürüyüş esnasında ayak bileğindeki eklem geriliğinden dolayı adımlarını anatomik bir şekilde atamayacak hale geldiği durumlarda kullanılır. Bu durum da bulunan hastalara ihtiyaç duydukları her adımını anatomik bir adıma çevirerek yere sürtünme, takılma, ve takılıp düşme gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Düşük ayak ve ayak bileği tanısı olan hastalar için özel üretilen, Türkiye de hastalar tarafından en çok tercih edilen afo türüdür.

 •Kişiye özel olarak üretilen karbon afo 120kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Karbon Afo Fiyatları

Karbon afo fiyatları değişmektedir.Karbon afo kişiye özel üretilmesi harici farklı markalardan hazır ürünler de mevcuttur.Size en uygun ürün hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri